Gabinet prywatny

twitter
logowanie/rejestracja

Wpływ ekstraktu z liści i kwiatów koniczyny czerwonej i kompleksu OSTEO (witamina D3, witamina K2 -MK-7 oraz wapń) zawartych w suplemencie diety Climeston® na objawy menopauzy

Menopauza to ostatnie krwawienie miesiączkowe, po którym miesiączka nie występuje w ciągu kolejnych 12 miesięcy, bez żadnych patologicznych przyczyn tego stanu[1]. Zachodzące w tym czasie w organizmie procesy wpływają na zdrowie, samopoczucie oraz jakość życia kobiet. Odczuwają one wiele dolegliwości rzutujących na praktycznie wszystkie aspekty życia. W leczeniu objawów menopauzy główną rolę odgrywa stosowana powszechnie hormonalna terapia zastępcza[2]. Terapii hormonalnej nie można jednak stosować u wszystkich kobiet. Przeciwwskazana jest m.in. w przypadku: występowania nieprawidłowych, niezdiagnozowanych krwawień z macicy, wysokiego ryzyka choroby zakrzepowo-zatorowej, źle kontrolowanego nadciśnienia tętniczego, po przebytym zawale serca lub udarze mózgu, w niestabilnej chorobie wieńcowej, w aktywnej chorobie wątroby, niewydolności wątroby, w estrogenozależnej chorobie nowotworowej (czynnej lub przebytej)[3].Badania dowodzą, że ponad połowa kobiet w średnim wieku korzysta z medycyny komplementarnej i alternatywnej: ziół, suplementów diety, preparatów roślinnych, medytacji, akupunktury itp.

Wybrane składniki odżywcze mogą być z powodzeniem stosowane w okresie menopauzy. Należą do nich m.in. substancje roślinne zawierające fitoestrogeny, takie jak soja i czerwona koniczyna. Fitoestrogeny to związki pochodzenia roślinnego, mające budowę chemiczną podobną do estradiolu, dzięki czemu mogą wykazywać działanie estrogenne i wpływać na zdrowie kobiet w okresie menopauzy. Mając na uwadze postępującą w okresie menopauzy utratę masy kostnej, warto także wspomnieć o witaminie D. Jej niedobór wiąże się nie tylko ze zwiększonym ryzykiem chorób układu kostnego, ale także sercowo-naczyniowego, zespołu metabolicznego i wielu innych. Dlatego szczególnie u kobiet w średnim wieku należy dążyć do uzyskania odpowiedniego poziomu zaopatrzenia w witaminę D [2].
Firma Polski Lek przeprowadziła badanie oceniające wpływ ekstraktu z liści i kwiatów koniczyny czerwonej i kompleksu OSTEO (witamina D3, witamina K2-MK-7 oraz wapń) zawartych w suplemencie diety Climeston® na objawy menopauzy. Badanie zrealizowano na terenie całej Polski, od grudnia 2018 r. do kwietnia 2019 r. W badaniu wzięło udział 309 lekarzy-badaczy i objęło ono 4120 pacjentek [4].

Administratorem bazy danych jest Medyk Sp. z o.o. NIP 5260204920 z siedzibą w Warszawie. Nasza polityka prywatności.
Informacje podane podczas rejestracji konta będą wykorzystane wyłącznie do umożliwienia Tobie zalogowania się i aktywnego korzystania z naszych portali: lekwpolsce.pl oraz gabinetprywatny.pl
Rejestrując się wyrażasz zgodę na wpisanie podanych danych do bazy danych.
Administratorem bazy danych jest Medyk Sp. z o.o. NIP 5260204920 z siedzibą w Warszawie. Nasza polityka prywatności.
Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich odbywa się to po dniu 25 maja 2018 roku - polityka prywatności. Administratorem danych osobowych jest Medyk Sp. z o.o. 01-015 Warszawa, Skwer Kard. S. Wyszyńskiego 5/54 NIP 5260204920.
Prosimy kliknij w przycisk "OK", jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie przez Medyk Sp. z o.o. i naszych Zaufanych Partnerów Twoich danych osobowych, zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, portali i serwisów internetowych Medyk Sp. z o.o. (w tym danych zapisywanych w plikach cookies) w celach poprawy funkcjonalności naszych serwisów. Zgoda jest dobrowolna i możesz ją w dowolnym momencie wycofać zmieniając ustawienia swojej przeglądarce internetowej (pliki cookie) lub informując nas o wycofaniu zgody na przetwarzanie danych osobowych. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności, w której znajdziesz odpowiedzi na wszystkie pytania związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych. Pełny dostęp do zasobów strony internetowej możliwy jest po zalogowaniu, niektóre treści strony internetowej dostęne są wyłącznie dla osób uprawnionych do wystawiania recept lub osób prowadzących obrót produktami leczniczymi. W takim przypadku niezbędne jest podanie Swoich danych osobowych.
OK