Gabinet prywatny

twitter
logowanie/rejestracja

Zautomatyzowany system diagnostyki ultradźwiękowej piersi

W ramach miesiąca profilaktyki raka piersi GE Healthcare przedstawia Invenia™ ABUS 2.0. To innowacyjny aparat do badań przesiewowych, specjalnie dostosowany pod kątem wykrywania nowotworów u kobiet z wysokim poziomem gęstości tkanki piersiowej. W połączeniu z mammografią, ultrasonograf Invenia™ ABUS 2.0 może poprawić wykrywalność inwazyjnych nowotworów piersi o 57% (w porównaniu z diagnostyką wyłącznie z użyciem mammografu). Aparat jest już dostępny w wielu szpitalach oraz prywatnych klinikach radiologicznych na terenie Europy. W Polsce ultrasonografy typu ABUS wspomagają diagnostykę raka we wczesnym stadium w 5 placówkach: w Krakowie, Bytomiu, Opolu, Wrocławiu i Poznaniu.

ABUS wykorzystuje w działaniu technologię ultradźwięków i wytwarza trójwymiarowy, wieloprzekrojowy obraz całej tkanki piersi. Obraz pokazuje pierś pod kątem umożliwiającym zobaczenie guzów niewidocznych na zdjęciach mammograficznych pacjentek z gęstą tkanką piersi. Gęstość piersi to stosunek względnej ilości tkanki tłuszczowej w porównaniu do ilości tkanki gruczołowej (włóknistej) w piersi. Ta często występująca, dziedziczna cecha – dotyczy ponad 40% kobiet– powoduje zwiększenie ryzyka zachorowania na raka piersi. Zarówno gęsta tkanka, jak i nowotwór, wydają się białe na mammografach, więc szukanie guzów może przypominać szukanie pojedynczego płatka śniegu w śnieżycy. Gęstość piersi została uwzględniona w modelach Tyrer-Cuzick oraz Breast Cancer Surveillance, które szacują prawdopodobieństwo wystąpienia raka piersi u kobiety w ciągu 10 lat i przez całe jej życie. Dodatkowe badania przesiewowe z automatycznym ultrasonografem piersi (ABUS) zmieniają leczenie raka piersi z reaktywnego na proaktywne, pomagając lekarzom w pracy, zaś pacjentkom w unikaniu potencjalnie opóźnionej diagnozy. Trójwymiarowe, wieloprzekrojowe obrazy pozwalają na dokładną, nieinwazyjną ocenę stadium nowotworu i zaplanowanie zabiegu interwencyjnego, dzięki wizualizacji całej tkanki piersi.

Invenia™ ABUS 2.0 powstała z myślą o dopasowaniu badań przesiewowych do ciała pacjentki. Ma 15-centymetrową głowicę, która dostosowuje się do kształtu piersi w celu poprawy komfortu badań, zarówno dla pacjentki, jak i dla operatorów.  Oprogramowanie graficzne cSound™ Imageformer zwiększa spójność wyników badań oraz wysoką jednorodność i rozdzielczość obrazowania.

 

Administratorem bazy danych jest Medyk Sp. z o.o. NIP 5260204920 z siedzibą w Warszawie. Nasza polityka prywatności.
Informacje podane podczas rejestracji konta będą wykorzystane wyłącznie do umożliwienia Tobie zalogowania się i aktywnego korzystania z naszych portali: lekwpolsce.pl oraz gabinetprywatny.pl
Rejestrując się wyrażasz zgodę na wpisanie podanych danych do bazy danych.
Administratorem bazy danych jest Medyk Sp. z o.o. NIP 5260204920 z siedzibą w Warszawie. Nasza polityka prywatności.
Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich odbywa się to po dniu 25 maja 2018 roku - polityka prywatności. Administratorem danych osobowych jest Medyk Sp. z o.o. 01-015 Warszawa, Skwer Kard. S. Wyszyńskiego 5/54 NIP 5260204920.
Prosimy kliknij w przycisk "OK", jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie przez Medyk Sp. z o.o. i naszych Zaufanych Partnerów Twoich danych osobowych, zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, portali i serwisów internetowych Medyk Sp. z o.o. (w tym danych zapisywanych w plikach cookies) w celach poprawy funkcjonalności naszych serwisów. Zgoda jest dobrowolna i możesz ją w dowolnym momencie wycofać zmieniając ustawienia swojej przeglądarce internetowej (pliki cookie) lub informując nas o wycofaniu zgody na przetwarzanie danych osobowych. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności, w której znajdziesz odpowiedzi na wszystkie pytania związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych. Pełny dostęp do zasobów strony internetowej możliwy jest po zalogowaniu, niektóre treści strony internetowej dostęne są wyłącznie dla osób uprawnionych do wystawiania recept lub osób prowadzących obrót produktami leczniczymi. W takim przypadku niezbędne jest podanie Swoich danych osobowych.
OK